Наша допомога Україні

Світова спільнота й ми, компанія Henkel, шоковані та занепокоєні війною в Україні. Henkel рішуче засуджує цю загарбницьку війну. Ми є міжнародною компанією – серед наших співробітників представники понад 120 країн, тому ми щиро віримо в те, що переважать взаємоповага, людяність і мирне врегулювання конфліктів.

Протягом перших 48 годин компанія Henkel запустила програму солідарної допомоги на суму понад 1 млн євро. Значна частина цих коштів надходить безпосередньо 600 нашим співробітникам в Україні як невідкладна фінансова допомога. Ми також надаємо безпечне житло всім співробітникам Henkel, які були вимушені стати біженцями, і їхнім родинам. Тим часом ми збільшили бюджет нашої програми солідарної допомоги до суми понад 5 млн євро. Вона передбачає пожертвування продуктів і всебічну співпрацю з нашим давнім партнером із соціальних питань Habitat for Humanity.

Крім того, до нашого пакета допомоги входять пожертвування продуктами й у натуральній формі, наприклад Міжнародному комітету Червоного Хреста й Німецькій коаліції з ліквідації наслідків катастроф Aktion Deutschland Hilft e.V. Ми також допомагаємо співробітникам Henkel, які займаються волонтерством на кордонах, надаючи їм оплачувані вихідні дні.

У багатьох співробітників Henkel навіть не виникало запитання: ми, безумовно, прагнемо допомогти. Наші колеги організовують кампанії зі збирання коштів, знаходять житло для біженців, організовують приватні перевезення гуманітарної допомоги до кордону, а також продовжують жертвувати гроші організаціям, які надають допомогу. Наразі завдяки одним лише приватним пожертвам уже вдалося зібрати майже 100 000 євро. Ці зусилля окупаються: зібрану суму буде подвоєно за рахунок фонду Fritz Henkel Stiftung.

Наводимо кілька прикладів того, як наші місцеві команди об’єднуються заради допомоги.

Хвиля солідарності в компанії Henkel у Словаччині

Команда Henkel у Словаччині долучається до допомоги та запустила багато проєктів на підтримку осіб у зоні бойових дій і біженців, як-от приватними пожертвами, перевезенням людей від кордону чи наданням прихистку. Наприклад, було створено гарячу лінію для співробітників Henkel і членів їхніх родин, які перебувають на території України. Вона слугує способом зв’язку для цих людей: завдяки їй вони можуть отримати важливу інформацію, виїхати з країни й облаштуватися за кордоном. Волонтери Henkel, на додаток до своїх робочих обов’язків, щотижня приділяють кілька годин відповідям на запити своїх колег, які телефонують на гарячу лінію.

Я вражений хвилею підтримки та солідарності, яку проявила наша команда в ці важкі часи, і я дякую всім за неймовірну готовність допомогти та самовіддачу!

Окрім приватних пожертв і закликів до донорства крові для забезпечення безперебійного медичного обслуговування, співробітники Henkel у Словаччині збирають пожертви в натуральній формі, зокрема ковдри та матраци для центру допомоги біженцям у місті Сляч. Пожертви перевезено безпосередньо туди.

Діяльність в Угорщині

Готові допомогти, але не знаєте як? Співробітники Henkel в Угорщині швидко сформували групу волонтерів, яку назвали «мережею янголів-охоронців». Одразу в неї записалися понад 50 співробітників і запропонували 80 власних будинків і квартир для розміщення біженців. Мережа також організувала перевезення з українсько-угорського кордону, а також пожертвування у негрошовій формі — від продуктів харчування та ковдр до організації пралень і безпосереднього надання допомоги.

У цій жахливій ситуації ми вважаємо своїм обов’язком надавати допомогу українським колегам і їхнім родинам. Я пишаюся тим, що на власному досвіді переконалася в альтруїзмі та готовності угорської команди надати житло, транспорт і безпосередній догляд. Ми одна всесвітня команда компанії Henkel і ніколи не повинні забувати про це!

Допомога для людей у сільській місцевості від експатів в Австрії

Після початку широкомасштабного вторгнення багато експатів з України у Відні одразу створили кампанії з надання допомоги. Одна з них – Олена Еллер (Elena Eller), керівниця відділу з управління асортиментом товарних категорій у компанії Beauty Care CEE. «Я спілкуюся з біженцями, які дісталися маленького села на заході України. Там невелика школа та спортивний зал були переобладнані на табір для біженців, у якому зараз проживає приблизно 40 жінок і дітей».

Про села часто забувають, направляючи основну допомогу у великі міста. Олена Еллер зв’язалася із цим селом через заклик свого колишнього однокласника, що просив надати допомогу. Разом зі своєю колегою Жужанною Сак (Zsuzsanna Szak), генеральною директоркою бізнес-підрозділу Beauty Care у Будапешті, вона організувала приватні пожертви. Співробітники Henkel в Угорщині перевезли ці пожертви до кордону з Україною. Звідти допомогу було доставлено до невеликого українського села. Варто зауважити, що це перевезення також було організовано приватно.

«Команда янголів-охоронців» допомагає родинам у Польщі

Наші співробітники в Польщі без вагань зголосилися допомогти та сформували для цього «команду янголів-охоронців». Окрім координування, надання житла та зустрічей українських колег і членів їхніх родин, команда насамперед підтримує їх після прибуття та допомагає облаштуватися в новій країні. Група волонтерів допомагає сім’ям біженців розпочати нове життя в Польщі. Кожна родина, що прибуває, отримує підтримку від особистого «янгола-охоронця».

refugee reception center

Волонтери Henkel допомагають родинам українців, що прибули до Польщі.

Відкриті двері та перспективи в Німеччині

На території Німеччини перебуває багато співробітників Henkel, які прагнуть допомогти. Вони організовують доставку пожертв і надають житло біженцям. Серед цих людей і Крістін Турчетті (Christine Turchetti), яка працює в Henkel Fragrance Center у Крефельді. Вона розмістила двох жінок із доньками з України, які завдяки цьому віднайшли безпеку та спокій. Що спонукало Крістін Турчетті впустити їх у свій дім? «Моя мама багато розповідала мені, як у дитинстві кілька разів була змушена тікати зі своєю родиною. Вона й добре пам’ятала те відчуття, коли ти не знаєш, куди йти та чи знайдеш ти прихисток. Моя мама пишалася би мною за те, що я надала її дім людям, які цього потребують», – сказала Крістін Турчетті.

Ми навели лише кілька прикладів того, як багато людей надають практичну допомогу в ці жахливі часи. Вони демонструють, що наша спільнота та наша велика компанія, що усвідомлює ступінь своєї відповідальності, здатні швидко діяти, що ми можемо покластися одне на одного, особливо в кризових ситуаціях – таких як зараз. Ми об’єднуємося та демонструємо солідарність, незважаючи на державні кордони.