ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗРОБКИ

Жінка в лабораторії

Виводячи на ринок численні інноваційні продукти, такі як перший у світі пральний порошок швидкої дії, перший у світі рідкий шампунь для волосся та перший лак для волосся, а також багато інших, ми змінили життя мільйонів людей. Компанія «Хенкель» має давню історію інновацій, які неодноразово робили революції на ринках, і ця традиція продовжується й донині. Ми добре відомі завдяки нашим культовим брендам, таким як Persil та Schwarzkopf, котрі були і залишаються розробленими із застосуванням провідних технологій.


Ми спираємося на глибоке розуміння потреб споживачів і знання про зміну споживчої поведінки та тенденцій. Постійні інвестиції в дослідження та розробки протягом багатьох поколінь створили величезний масив знань і патентів. Разом з університетами й іншими науково-дослідними інститутами міжнародна дослідницька команда підрозділу «Споживчі бренди» постійно розробляє інноваційні продукти, щоб радувати наших клієнтів і споживачів та перевершувати їхні сподівання.

НАШІ ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ ДОСЛІДЖЕНЬ

Напрями досліджень підрозділу «Споживчі бренди»

Наша науково-дослідницька діяльність спирається на наш особливий підхід як багатокатегорійної платформи. Це створює унікальну синергію досліджень завдяки схожості фокусу досліджень і розробок для волосся та текстилю. Вирішення спільних проблем і технологічних викликів у галузі сировини, рецептур, концепцій пакування та методів виробництва допомагає нам розробляти нові технології та рецептури, які формують основу для інновацій на наших ринках у всіх регіонах.

Волосся – дуже особливе волокно

Видима частина волосся, волосяне волокно, не є живою тканиною. Живі корені волосся знаходяться глибоко в шкірі голови й утворюють складні "мініоргани", які складаються з різних типів клітин, що виробляють видимі волокна волосся. Вивчаючи біологічні процеси в коренях, ми можемо розробити спеціальні засоби для догляду за волоссям, котрі не лише живлять волосяне волокно, але й підтримують живу частину волосся – корінь – у виконанні його важливих функцій. Використання нещодавно розробленої реконструйованої моделі тканини кореня волосся надає нам можливість оцінити оптимальні комбінації біоактивних речовин.

1844814
Open Slideshow

Пасма волосся, підготовлені для вимірювання сили розчісування

Пасма волосся, підготовлені для вимірювання сили розчісування

Open Slideshow

Проблема довгого волосся: посічені кінчики

Проблема довгого волосся: посічені кінчики

Open Slideshow

Лазерне вимірювання товщини волосся

Лазерне вимірювання товщини волосся

Open Slideshow

Вимірювання блиску з кольоровими відблисками

Вимірювання блиску з кольоровими відблисками

Open Slideshow

Вимірювання блиску з кольоровими відблисками

Вимірювання блиску з кольоровими відблисками

Open Slideshow

UV/VIS опромінення зразків волосся

UV/VIS опромінення зразків волосся

Open Slideshow

Лабораторне вимірювання кольору волосся

Лабораторне вимірювання кольору волосся

Ефективність наших косметичних засобів для волосся можна перевірити на реальному волоссі за допомогою безлічі біофізичних методів тестування і підтвердити статистично. Проводяться стандартні вимірювання, наприклад, блиску, об'єму та легкості розчісування волосся, а також аналіз внутрішньої міцності та товщини волосся та численних інших характеристик. Можна ретельно дослідити вплив довкілля та процедури укладання, такі як багаторазове розчісування, сушіння феном або випрямлення, щоб спеціально розробляти продукти, які запобігають пошкодженню волосся, наприклад утворенню посічених кінчиків або ламкості волосся.

Наші тести з реальними пасмами волосся дають нам інформацію про стійкість фарб для волосся. Вимірювання після використання передового обладнання для вивітрювання дають змогу дослідити стійкість наших фарб до вицвітання під впливом світла, миття та витирання волосся. Наразі ми також зосереджуємося на косметиці для волосся з можливістю зафарбовувати темне волосся без пошкоджень. Ми також досліджуємо вплив засобів для догляду й укладання на фарбоване волосся, тісно співпрацюючи з науковцями у сферах розробки наших продуктів. Тут нам допомогли наші дослідження в галузі текстилю, особливо підхід до нашої «Технології відновлення волокон», який дає змогу зрозуміти, як оживити колір, відновити волокна та запобігти їхньому скуйовдженню для оптимального догляду.

1844818
Open Slideshow

Тестовий салон, Гамбург (Німеччина): рецепція

Тестовий салон, Гамбург (Німеччина): рецепція

Open Slideshow

Тестовий салон, Гамбург (Німеччина)

Тестовий салон, Гамбург (Німеччина)

Open Slideshow
Salone-test, Amburgo (Germania): valutazione del colore

Тестовий салон, Гамбург (Німеччина): оцінювання кольору

Наші тестові салони в Гамбурзі та Дюссельдорфі (Німеччина) є невід'ємною частиною нашого процесу розробки нових продуктів для волосся.

Тестовий салон обладнаний так само, як і сучасна перукарня. Команда найкращих колористів і стилістів, що складається з перукарів і майстрів перукарського мистецтва, тестує всі види продукції для волосся, розроблені нашим бізнес-підрозділом «Споживчі бренди». Випробувані продукти призначені для впровадження на місцеві ринки по всьому світу. Вони використовуються в професійних перукарнях або споживачами в домашніх умовах.

Перед початком тестування в тестовому салоні проводять інструктаж відділи маркетингу та досліджень і розробок. Тісна співпраця з обома відділами має першорядне значення.

Замовлення на випробування в тестовому салоні зазвичай передбачає перевірку властивостей нового продукту, таких як колір, догляд, блиск, об'єм або фіксація. Випробування передбачає, що перукарі виконують так званий «тест нанесення на половину голови» за стандартною схемою. Під час цього типу тесту на праву частину голови наносять продукт, який вже є на ринку, а на ліву частину голови –  нову оптимізовану версію продукту. Ця процедура дозволяє безпосередньо порівняти дві формули, а також чітко визначити переможця тесту. Перед використанням у тестовому салоні всі продукти були протестовані в лабораторії й отримали дерматологічний сертифікат. Під час тесту моделі не лише отримають детальну інформацію про новий продукт, але й додаткову інформацію про стан свого волосся, оскільки на основі його цифрового аналізу вони матимуть персоналізовану консультацію з догляду за волоссям. Крім того, вони залишають тестовий салон з ідеально укладеним та/або ідеально пофарбованим волоссям.

Деякі з наших продуктів призначені не для використання в перукарнях, а для домашнього використання. Для цих продуктів проводиться тест «Самостійне використання». Численні дзеркала в тестовій студії дають змогу користувачеві розглянути себе з усіх боків, а команді тестової студії – краще зрозуміти техніку нанесення продукту. Цікавим фактом самостійного тестування є те, що добровольці самі обирають час наступного візиту, відповідно до того, коли б вони знову скористалися продуктом, якби були вдома. Так ми можемо імітувати реальність ринку.

Перед виходом на ринок кожен продукт проходить випробування в тестовому салоні. Процес самостійного тестування в тестовому салоні дає уявлення про те, як споживачі будуть користуватися продуктом, тому будь-які проблеми можна виявити та запобігти їм. Типовим прикладом є інструкція з використання; оскільки наші волонтери самі користуються продукцією як у тестовому салоні, так і вдома, ми можемо впевнитися, що інструкція є чіткою та зрозумілою.

Схвалення тестового салону видається лише тоді, коли продукт, упаковка й інструкція з використання пройшли повну перевірку та відповідають нашим високим стандартам.

Шкіра – захист від впливу довкілля

Як і всі живі організми, шкіра схильна до старіння, тож з часом її властивості погіршуються. Ми підтримуємо шкіру в її різноманітних функціях за допомогою інноваційних косметичних продуктів та ефективно протидіємо процесам старіння за допомогою нових комбінацій біоактивних речовин. Наше детальне розуміння шкіри в поєднанні з глибокими знаннями про моделі тканин дає нам змогу розробляти високоефективні продукти. Таким чином, ми можемо пропонувати нашим споживачам продукти, ефективність яких доведена під час клінічних досліджень.


Ми успішно працюємо над альтернативними методами з середини 80-х років; ці клітинні методи використовуються для дослідження впливу інгредієнтів і продуктів на біологічні системи.

Якщо раніше використовувалися прості методи вирощування клітинних культур, то за останні тридцять років фахівці компанії «Хенкель» досягли успіху в розробці складних тривимірних моделей тканин. Ці нові інструменти полегшують дослідження, наближаючи їх до умов використання.

Аби створити моделі тканин, що відтворюють людську шкіру, відповідні клітини розмножують, а потім переносять у спеціально розроблені пристрої для культивування. Вчені розшифрували ті сигнальні шляхи, які дозволяють клітинам взаємодіяти одна з одною і згодом створювати функціональний еквівалент шкіри. Після декількох днів у культурі шкірна тканина готова до використання в лабораторії для дослідницьких цілей. Використовують два типи моделей шкіри: повношарову модель шкіри та чисту епідермальну тканину.

Ці й інші моделі тканин використовують для доведення сумісності косметичних інгредієнтів зі шкірою й очима. Крім того, досліджують шкірні еквіваленти, щоб з'ясувати, чи можна їх використовувати для аналізу потенційного генотоксичного впливу хімічних речовин. Ще одним важливим напрямом дослідження цих моделей є сенсибілізація шкіри.

Повногарова модель шкіри Phenion® виготовляється виключно в лабораторіях компанії «Хенкель» і складається з епідермісу, зовнішнього шару шкіри та підшкірної дерми, що складається з первинних клітин людини. Вона є у вільному продажі. Докладнішу інформацію можна знайти на сайті www.phenion.com.

1844876
Open Slideshow
Misurazione del sebo sulla fronte

Вимірювання рівня шкірного сала на лобі

Open Slideshow
Misurazione dell’elasticità della pelle

Вимірювання еластичності шкіри

Open Slideshow
Test di compatibilità della pelle

Тест на сумісність зі шкірою

Open Slideshow
Misurazione dei pori della pelle

Вимірювання пор шкіри

Open Slideshow
Analisi della pelle con il microscopio confocale a scansione laser

Погляд у шкіру за допомогою конфокальної лазерної сканувальної мікроскопії

Open Slideshow

Вимірювання вологості шкіри

Вимірювання вологості шкіри

Open Slideshow

Стандартизована візуалізація обличчя з високою роздільною здатністю

Стандартизована візуалізація обличчя з високою роздільною здатністю

Перед тим, як представити продукцію споживачам, її ефективність і сумісність оцінюють у комплексних клінічних дослідженнях. Наші дослідження ґрунтуються на міжнародно визнаних стандартах, а також на оцінці учасників дослідження. Учасників дослідження обирають за типом шкіри, волосся, споживчими звичками тощо. Для подальшої характеристики учасників нашого дослідження дерматолог опитує їх про їхню історію хвороби.

Наші клінічні дослідження проводяться в спеціально обладнаних лабораторіях, щоб довести, наприклад, сумісність нового продукту зі шкірою. Для перевірки сумісності зі шкірою використовуються загальновизнані методи, такі як підшкірні тести, але також проводиться широкий спектр практичних випробувань.

Новітні прилади дають змогу проводити біофізичні вимірювання на шкірі, щоб виявити позитивний вплив продуктів на зволоження, вміст шкірного сала та бар'єрну функцію шкіри.

Крім того, використовуються безконтактні методи візуалізації, щоб довести зміни щодо шорсткості шкіри або ефекту проти зморшок. Також застосовуються спеціальні прилади для вимірювання еластичності шкіри, аби продемонструвати підтягувальний ефект наших засобів для догляду за шкірою. За допомогою спеціального мікроскопа ми можемо зазирнути глибоко в шкіру учасників дослідження; ця нешкідлива процедура дозволяє нам виміряти вплив продукту на товщину епідермісу та на з'єднання між епідермісом і дермою.

Видимий вплив продукту на шкіру кількісно оцінюється за допомогою високо стандартизованої макрозйомки в поєднанні з аналізом зображень або експертною оцінкою.

Концепції сталого пакування – на шляху до економіки замкненого циклу

Упаковка відіграє ключову роль у нашому сучасному способі життя. Без неї більшість продуктів прострочується або пошкоджується ще до того, як потрапляє до магазину. Коли справа доходить до вирішення проблем сталого пакування, ключову роль відіграють проєктуальники упаковки. Від інтеграції більшої кількості перероблених матеріалів у нову упаковку до полегшення її переробки після використання – ці фахівці створюють упаковку, яка захищає продукти, водночас сприяючи збереженню планети.

Серед нещодавніх прикладів у нашому портфелі в цій сфері –мийні засіби з упаковкою, на 100% виготовленою з переробленого пластику, Silan та Perwoll, або тверді бруски шампуню в паперовій коробці, що підлягає вторинній переробці, під брендом Schauma.

Наша глобальна дослідницька мережа


Consumer Brands R&D Locations