ПРИРОДНІ РЕСУРСИ

Хтось проводить рукою по спокійній водній поверхні на тлі горизонту

Захищати та відновлювати біорізноманіття з особливою увагою до лісів, землі та води, а також забезпечувати відповідальне управління ресурсами.

Зростання споживання та дефіцит ресурсів внаслідок збільшення чисельності населення планети та прискорення економічної активності чинять усе більший тиск на екосистеми. Збереження біорізноманіття є важливим для компанії «Хенкель», оскільки належне функціонування екосистем і стан ґрунтів є основою для сталого сільського господарства та використання сировини у виробництві.

YouTube Thumbnail Henkel Sustainability Film 2022 Protect natural resources (Thumbnail)

Захист і відновлення біорізноманіття 

Наша стратегія сталого розвитку спрямована на захист і відновлення біорізноманіття з особливою увагою до лісів, землі та води. Окрім застосування цих принципів до діяльності на наших власних підприємствах, ми також пропагуємо відповідальне управління сировиною та використання інгредієнтів на основі відновлюваної сировини. Ми використовуємо їх для оптимізації загальних характеристик нашої продукції, якщо це сумісно з екологічними, економічними та соціальними міркуваннями. Відновлювана сировина вже є ключовим компонентом багатьох наших продуктів, таких як мийні засоби, мило, шампуні, клей-олівці та клеї для шпалер. Ми також беремо до уваги екологічні та соціальні міркування під час закупівлі відновлюваної сировини.

Ми дуже уважно стежимо за поточними зусиллями щодо захисту біорізноманіття та боротьби з вирубкою лісів. Ми продовжуємо розвивати наш підхід відповідно до очікувань, що випливають із нього. Він, зокрема, передбачає діалог і співпрацю із зовнішніми заінтересованими сторонами, а також залучення галузевих ініціатив. У вересні 2020 року ми приєдналися до заклику глобальної коаліції Business for Nature, яка звернулася до урядів із пропозицією враховувати екологічні аспекти у своїй політиці. Ми співпрацюємо з організацією розвитку Solidaridad, аби підтримувати дрібних фермерів у секторі виробництва пальмової олії та пальмоядрової олії в проєктах, що сприяють впровадженню дружніх до клімату сільськогосподарських практик. 

Нульове вирубування лісів як мета для збільшення біорізноманіття

Ліси виконують функцію поглинача вуглецю та відіграють ключову роль у захисті біорізноманіття. Вони також забезпечують нас деревиною й іншою сировиною. Ми прагнемо отримувати сировину сталим шляхом, а не вирубуючи ліси. Наша мета – запобігти вирубуванню первинних і вторинних лісів, що мають значну екологічну цінність. Сюди також входять торфовища й інші території з високим вмістом вуглецю. Ми прагнемо до нульового вирубування лісів, а також очікуємо, що наші постачальники підтримають цю мету в межах нашої Політики відповідального підходу до вибору постачальників.

Скорочення використання паперу, припинення вирубування лісів

Попит на паперову продукцію зростає у всьому світі. Згідно з останнім дослідженням Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), світове споживання деревини на рівні 4,3–5 мільярдів кубометрів щорічно перевищує обсяг, який можна стабільно заготовляти в лісах. Якщо деревину видобувають і виробляють у несталий спосіб, це може призвести до вирубки лісів на територіях, що мають високу екологічну цінність. Ми прагнемо отримувати 100 відсотків паперу та картону, що використовуються в нашій упаковці, з вторинної сировини або, якщо необхідно використовувати первинне волокно, з лісових господарств, котрі провадять екологічно відповідальну господарську діяльність.

Ми очікуємо, що наші постачальники підтримають нашу мету – нульове вирубування лісів. Основним напрямком нашої співпраці з постачальниками паперового пакування є підвищення прозорості ланцюга постачання. Це передбачає простежуваність матеріалів, які ми закуповуємо.

У 2023 році ми провели комплексне опитування наших основних постачальників у сфері гофрокартону та паперу для друку. Згідно з результатами опитування, більшість постачальників використовують щонайменше одну чи декілька систем сертифікації. Це означає, що 89 % закуповуваного первинного паперу та картону є сертифікованими.

Відповідальне використання пальмової олії та пальмоядрової олії 

Рука, що тримає плід олійної пальми.

Інгредієнти на основі пальмової олії та пальмоядрової олії є яскравим прикладом того, як ми активно сприяємо сталому розвитку нашого ланцюга постачання. Пальмова олія, особливо пальмоядрова олія та її похідні, є важливою відновлюваною сировиною, необхідною для виробництва поверхнево-активних речовин, які ми використовуємо в наших мийних засобах, побутових засобах для чищення, засобах для догляду за волоссям та тілом.

Тому наша мета – забезпечити, аби інгредієнти для нашої продукції були виготовлені з пальмової олії та пальмоядрової олії зі сталих джерел. З цією метою ми співпрацюємо з компаніями, від яких отримуємо сировину, а також з іншими партнерами, щоб впливати на ланцюг постачання пальмової олії від дрібних фермерів до споживачів.

Дрібні фермери виробляють близько 40 відсотків пальмової олії у світі, проте їхня продуктивність та якість продукції значно нижчі, ніж на великих плантаціях. Вони часто не мають доступу до технічних знань і фінансових послуг, які мають вирішальне значення для покращення їхнього виробництва. Деякі фермери також занепокоєні тим, що доступ до ринку пальмової олії буде обмежений, якщо їхні врожаї не відповідатимуть критеріям, встановленим організацією RSPO. У співпраці з організацією розвитку Solidaridad компанія «Хенкель» працює над вирішенням цих проблем.

Компанія «Хенкель» є одним із засновників Форуму зі сталого виробництва пальмової олії (FONAP) у Німеччині та членом декількох його робочих груп. Ми також беремо активну участь у роботі організації Круглого столу з питань сталого виробництва пальмової олії (The Roundtable on Sustainable Palm Oil, RSPO). Стандарт RSPO все частіше включає в себе дотримання прав людини вздовж усього ланцюга постачання, на додаток до екологічних аспектів.

Ощадливе використання води як важливого ресурсу

Водні ресурси Землі не лише нерівномірно розподілені, але й перебувають під загрозою через зміну клімату, зростаюче забруднення та надмірне використання. Ми визнаємо важливість відповідального використання цього ресурсу, особливо з огляду на те, що здорові водні екосистеми є запорукою захисту біорізноманіття.

Для компанії «Хенкель» вода відіграє важливу роль у нашому ланцюзі створення цінності. Ми використовуємо воду як частину наших виробничих процесів і як інгредієнт нашої продукції. Багато наших продуктів також потребують води на етапі використання.

Саме тому для нас важливим є зменшення використання води під час виробництва та використання нашої продукції. Щоб визначити відповідні підходи для покращення, ми тісно співпрацюємо з різними заінтересованими сторонами. Наприклад, ми досліджуємо наш вплив на воду вздовж усього ланцюга створення цінності. Сюди входить вивчення водного сліду сировини, наших виробничих процесів і споживання води під час використання нашої продукції, а також очищення стічних вод. У нашій новій позиції щодо водних ресурсів ми також окреслюємо наш підхід до відповідального управління водними ресурсами.

Крім того, ми прагнемо до того, щоб наші споживчі товари не спричиняли потрапляння мікропластику в довкілля.