Здається, два градуси – це зовсім небагато, але для майбутнього нашої планети вони дуже важливі. Щоб до 2050 року зменшити глобальне потепління на 2 градуси – й дотриматися зобов’язань Паризької угоди ООН – нам необхідно до 2050 року обмежити викиди вуглекислого газу на 80-90 %. Ми зможемо досягнути цієї мети лише якщо уряди й компанії сприймуть цей виклик як шанс для втілення інноваційних рішень і дослідження прогресивних ідей.
Звичайно ж, ці викиди зумовлено сучасним способом життя. Це означає, що найбільший потенціал для змін полягає в тому, щоб змінити те, як ми з вами живемо. Один із способів досягнути цієї мети – підвищити енергоефективність і зменшити пов’язані з цим викиди до атмосфери. Для цього необхідно виробляти менше вуглекислого газу в нашому повсякденному житті й замінити традиційні джерела енергії відновлювальними. Або можна навіть перетворити вуглекислий газ на ресурс, дослідивши інноваційні технології його перетворення на енергію, щоб зупинити цикл, який спричиняє парниковий ефект.
Компанія «Хенкель» цілковито підтримує курс на дотримання Паризької кліматичної угоди у межах Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. У зв’язку з цим ми будемо реалізовувати довгострокове бачення, яке передбачає набуття статусу компанії, безпечної для клімату до 2040 року та активну і цілеспрямовану діяльність у галузі захисту клімату. По-перше, наші зусилля сконцентровано на власних виробничих потужностях, де до 2030 року ми намагатимемося зменшити обсяг викиду вуглецю на 75 %. Ми прагнемо постійно поліпшувати свою енергоефективність і водночас із цим перейти до 100 %-го використання електроенергії з відновлювальних джерел.
Починаючи з 2030 року ми хочемо замінити залишки викопних палив, які використовуються в нашому виробництві, альтернативними паливами, які не впливають на довкілля, зокрема на біогаз або на газ, який можна отримати перетворенням CO2. Також ми прагнемо постачати електроенергію, яку отримано з поглинанням вуглекислого газу і яка не потрібна для потреб компанії Henkel, іншим зацікавленим сторонам. Завдяки цьому ми уникнемо викидів на власних виробничих потужностях, а інші зацікавлені сторони уникнуть потенційних викидів, якщо користуватимуться екологічною енергією. Якщо ми надаватимемо цю енергію іншим, це означатиме, що ми станемо безпечними для клімату.
Цільовий показник, який передбачає скорочення «вуглецевого сліду» діяльності наших об’єктів на 75 відсотків до 2030 року, узгоджується з настановами Паризької кліматичної угоди, яка ставить за мету утримати приріст глобальної середньої температури набагато нижче 2-х градусів за Цельсієм відносно до індустріальних рівнів, а також докладати зусиль до обмеження зростання температури до 1,5 градусів за Цельсієм. Ми налаштовані активно сприяти досягненню цього показника. З цією метою в лютому 2019 року компанія приєдналася до ініціативи з розроблення науково обґрунтованих цільових показників Science Based Target Initiative.
До того ж, ми поширюємо свої ідеї щодо екологічного розвитку серед своїх партнерів і постачальників. Ми очікуємо, що їхні цілі з погляду екології так само амбіційні, як і наші, і що вони докладатимуть зусиль до зменшення викидів CO2 в усьому ланцюгу створення цінності.
Звичайно, ми також шукаємо можливості й постійно розробляємо інноваційні продукти й технології, які надають нашим клієнтам і споживачам можливість зменшити викиди вуглецю. Це особливо важливо, оскільки наші продукти використовуються в домашньому й промисловому господарстві мільйони разів на день, а аналіз життєвого циклу показує, що більшість викидів вуглекислого газу створюються під час споживання продукту. З цією метою ми взяли собі за мету допомогти своїм клієнтам до 2020 року зекономити 50 млн. тонн CO2 під час використання наших продуктів.