17 черв. 2021 р.

Рейтинг сталого розвитку за ключовими напрямками ESG

«Хенкель» в Україні — у топ-3 рейтингу сталого розвитку

«Хенкель» в Україні входить до трійки найкращих компаній рейтингу сталого розвитку, організованого командами журналів «Гроші» та «Корреспондент» у партнерстві з мережею Глобального договору ООН. Крім того, майже сорок компаній надали інформацію для участі в рейтингу щодо своїх ключових екологічних і соціальних проєктів, а також проєктів у сфері корпоративного управління (ESG). Корпоративна політика ESG компанії «Хенкель» базується на 17 цілях сталого розвитку ООН.

«Хенкель» в Україні отримав третю найвищу оцінку в цьому рейтингу в таких секторах:

 • розробка антикорупційних програм і практик;
 • прозорість корпоративного управління;
 • обсяг реалізованих соціально важливих проєктів, спрямованих на боротьбу з пандемією COVID-19;
 • підтримка співробітників, клієнтів і партнерів під час економічних труднощів, пов'язаних із пандемією;
 • підтримка освітніх проєктів з охорони навколишнього середовища та соціально вразливих категорій населення.

«Це рейтинг українських компаній зі сталого розвитку, який був розроблений і проведений командами журналів «Гроші» та «Корреспондент» у партнерстві з Мережею Глобального договору ООН в Україні. Під час складання рейтингу були вивчені та враховані: антикорупційні політики та практики компаній; система навчання антикорупційним процедурам і практикам; ситуація з гендерним балансом у вищих органах управління; середній рівень зарплат без урахування топскладу; набір ключових соціальних програм і обсяги їхнього фінансування; обсяги фінансування енергомодернізації та динаміка скорочення вуглецевого сліду», — так описали методику оцінювання та критерії укладачі рейтингу.

«Методика рейтингу відображає реалії світової економіки й акцентує на показниках, які мають стати пріоритетними і для українських бізнесів», — прокоментувала рейтинг і його результати Аліна Коновальченко, менеджерка з розвитку партнерств ГД ООН в Україні.

«Це закономірна оцінка зусиль «Хенкель» в Україні, адже цінності сталого розвитку лежать в основі стратегії сталого зростання компанії у гармонії із довкіллям, соціальними партнерами та стейкхолдерами. Henkel — одна із перших глобальних компаній, що були основоположницями корпоративного руху за відповідальний сталий розвиток, який не шкодить довкіллю та дозволяє зберегти нашу планету для нащадків. Цьогоріч  компанія оприлюднила вже 30-й річний звіт про досягнення й успіхи з реалізації стратегії сталого розвитку. Нам дуже приємно, що журналісти та громадськість все більше уваги приділяють кращим корпоративним практикам зі сталого розвитку», — прокоментувала рейтинг Олена Єфремова-Курсік, президент «Хенкель» в Україні.

З 1992 року Henkel однією з перших у світі реалізовує стратегію сталого розвитку, спрямовуючи зусилля на захист довкілля та розв’язання широкого кола інших завдань для успішної діяльності компанії у майбутньому, серед яких забезпечення високих стандартів і сприяння соціальному прогресу.

«Хенкель» особливу увагу приділяє протидії кліматичним змінам і захисту довкілля та має у цьому напрямку чіткі цілі й досягнення:

 • набуття статусу компанії, безпечної для клімату: до 2040 року залишати нульовий вуглецевий слід, а до 2025-го зменшити його на 65% стосовно параметрів 2010-го;
 • здійснення переходу до економіки замкненого циклу: переробка пластику на нову упаковку, вилучення його із довкілля та розробка іноваційних пакувань на основі паперу.

Добре відомі бренди світового лідера у галузі виробництва косметичних засобів і товарів для догляду за домівкою, вже сьогодні мають таку «відповідальну» упаковку:

 • Вся продукція бренда Schauma, а також вся продукція підрозділу «Клейові технології» повністю «вдягнена» у перероблений пластик, який вилучений із океанів.
 • Кожна пляшка засобів для миття посуду, чистки твердих поверхонь, кондиціонерів для білизни і засобів для прання брендів Somat, Bref, Biff, Sidolin, Clin, Silan та інших виготовлена із переробленого пластику.
 • Станом на кінець 2020 року близько 89% обсягу упаковки брендів виробництва Henkel придатні до перероблення або вторинного використання.
 • До 2025 року 100% використовуваного пакувального матеріалу продукції компанії має підлягати переробці.
 • Впровадження рішень з використання вторинного пластику — це також один зі способів, якими Henkel досягає нульового вуглецевого сліду: використання переробленого пластику замість первинного дозволяє скоротити емісію СО2 на 80%.

У межах досягнення цілей сталого розвитку в Україні, де Henkel має чотири заводи з виробництва продукції, також реалізовано низку інновацій:

 • Модернізація заводу «Хенкель Баутехнік (Україна)» у Вишгороді біля Києва: оновлення стосувалися освітлення на ділянці сушіння піску — це підвищило якість освітлення й енергоефективність заводу.
 • Задля оптимізації використання природних ресурсів на всіх об’єктах «Хенкель» в Україні здійснена реновація систем водопостачання та водовідведення.
 • Щоб зменшити викиди автомобілів під час складських робіт оновлені заводські склади: модернізовані приміщення та система складування — це прискорює складські та логістичні процеси, отже, скорочує вихлопні викиди автомобілів в атмосферу.
 • На заводі у місті Олешки реалізовано проєкт із заміні крівлі на складі та ділянці сушіння піску на високоміцну ПРОЗОРУ покрівлю. Це помітно зменшило споживання електроенергії у світлий час доби. Аналогічний енергоощадний проєкт з модернізації освітлення реалізували на сухому виробництві на заводі у місті Балаклія.
 • Завод у Миколаєві — піонер серед заводів «Хенкель Баутехнік (Україна)» — першим повністю перейшов на використання електричних навантажувачів, що дозволило суттєво скоротити викид відпрацьованих газів двигунів у повітря. На усіх заводах, складах та у логістичних підрозділах компанії в Україні відбувається поетапний перехід на навантажувачі й іншу техніку із електричним приводом.

Рейтинг сталого розвитку за ключовими напрямками ESG
«Хенкель» в Україні — у топ-3 рейтингу сталого розвитку

Олена Андрощук Керівник відділу корпоративних комунікацій компанії «Хенкель» в Україні Київ, вул. Петра Сагайдачного, 1 +38-044-247-51-00 elena.androschuk@henkel.com Завантажити візитну картку Додати до Моя Колекція