Війна в Україні. Компанія Henkel бере участь у масштабній програмі допомоги й підтримки та ухвалила рішення вийти з російського ринку

Компанія Henkel засуджує війну Росії проти України та насильство проти мирних жителів. Ми приєднуємося до заклику світової спільноти до Росії про негайне виведення військ з України. У ці непрості часи головною ціллю компанії є безпека наших 600 співробітників в Україні та їхніх родин. Ми постійно підтримуємо зв’язок із командами наших кризових центрів, без зволікання мобілізувалися задля надання підтримки та пожертв. Від початку війни ми робимо все можливе, щоб підтримати наших співробітників у цих складних умовах. 


Масштабна програма допомоги й підтримки для наших колег та інших мешканців регіону

Протягом перших 48 годин ми запустили програму солідарної допомоги на суму понад 1 млн євро. Значна частина цих коштів надійшла безпосередньо нашим українським колегам як негайна фінансова допомога. Ми також надаємо безпечне житло всім співробітникам Henkel, які вимушені були стати біженцями, а також їхнім родинам. Крім того, допомагаємо співробітникам Henkel, які займаються волонтерством на кордонах, надаючи їм оплачувані вихідні дні. Програма солідарної допомоги, зокрема, включала в себе пожертвування Міжнародному комітету Червоного Хреста, а також пожертвування продуктами та у натуральній формі для допомоги мешканцям регіону, які постраждали від війни.

Тим часом ми збільшили бюджет нашої програми солідарної допомоги до суми понад 5 млн євро. Вона передбачає пожертвування продуктів і всебічну співпрацю з нашим давнім партнером із соціальних питань Habitat for Humanity.

Велика відданість і солідарність наших співробітників

Ми вражені великою відданістю та солідарністю співробітників Henkel, які допомагають народу України. Вони організовують кампанії зі збирання коштів, знаходять житло для біженців і роблять приватні пожертви організаціям гуманітарної допомоги. Наразі лише завдяки приватним пожертвам уже вдалося зібрати понад 100 000 євро. За рахунок фонду Fritz Henkel Stiftung ми подвоїли цю суму.

Ми вирішили припинити свою комерційну діяльність у Росії

Протягом останніх тижнів війна в Україні та наша позиція щодо комерційної діяльності в Росії порушили багато питань і призвели до серйозних дискусій як усередині компанії, так і за її межами. Ми ведемо активний діалог із правлінням компанії, наглядовими органами, партнерами, іншими компаніями та різними заінтересованими сторонами. 

Ми беззаперечно дотримуємося всіх застосованих проти Росії санкцій. До того ж на ранній стадії війни припинили всі заплановані інвестиції в Росії, як-от ті, що були націлені на розширення об’єктів, а також припинили всі інвестиції в рекламу в засобах масової інформації та спонсорську діяльність. 

На тлі поточної ситуації ми вирішили припинити свою комерційну діяльність у Росії. Наразі триває підготовка до виконання цього рішення. Ми тісно співпрацюватимемо з керівниками відділів у Росії, щоб забезпечити належне узгодження цього процесу. Тим часом 2500 наших співробітників у Росії продовжуватимуть працювати й отримувати зарплату. 
Ми є міжнародною компанією, і серед наших колег є представники понад 120 національностей, тому ми щиро віримо в те, що візьмуть гору взаємоповага, людяність і мирне врегулювання конфліктів!