23 лют. 2017 р.  Дюссельдорф / Німеччина

Компанія «Хенкель» публікує свій звіт про стійкий розвиток за 2016 рік

Стійкий розвиток у компанії «Хенкель»: Високі результати та провідна позиція

  • Результати діяльності у сфері стійкого розвитку знову покращені
  • Провідні позиції компанії за міжнародними рейтингами та індексами підтверджені
  • Чітко визначені пріоритети діяльності на майбутнє
  • Вичерпна звітність представлена у цифровому форматі

«У 2016 році ми знову покращили показники своєї діяльності у сфері стійкого розвитку і досягли значних результатів. Високою оцінкою наших зусиль, спрямованих на зміцнення лідерської позиції у питаннях стійкого розвитку, стали визначні нагороди та звання міжнародних рейтингових агентств, а також включення до знаних міжнародних індексів», – зауважила Катрін Менгес (Kathrin Menges), виконавчий віце-президент по роботі з персоналом та голова Ради з питань стійкого розвитку компанії «Хенкель».

«Ми маємо намір сприяти міжнародній спільноті у досягненні глобальних цілей у сфері стійкого розвитку та захисту клімату. З цією метою ми будемо дотримуватися принципів стратегії стійкого розвитку на всіх ланках ланцюжка створення цінності», – відзначила Катрін Менгес. – «Ми поставили перед собою амбітні цілі: ми докладемо максимум зусиль для того, щоб у довгостроковій перспективі діяльність компанії «Хенкель» стала безпечною для клімату, і будемо вносити ще більший вклад у соціальний прогрес».

Створення цінності з дотриманням принципів стійкого розвитку

Мета довгострокової стратегії компанії «Хенкель» у сфері стійкого розвитку полягає у досягненні кращого результату за рахунок менших витрат. Компанія «Хенкель» прагне створювати цінність для своїх замовників та клієнтів, а також для суспільства в цілому, з дотриманням принципів стійкого розвитку. Водночас компанія має на меті суттєво підвищити ефективність використання ресурсів – до 2030 року цей показник має зрости втричі.

У минулому фінансовому році компанія знову досягла відчутного прогресу у реалізації проміжних цільових показників, встановлених на період до 2020 року (базовим для порівняння вважається 2010 рік):

  • Використання енергоресурсів та обсяг викидів СО2 (на тонну продукції) знижено на 22 відсотки (цільовий показник до 2020 року – зниження на 30 відсотків).
  • Обсяг відходів від діяльності виробничих об’єктів компанії (на тонну продукції) зменшено на 26 відсотків (цільовий показник до 2020 року – зменшення на 30 відсотків).
  • Обсяг споживання води (на тонну продукції) скорочено на 23 відсотки (цільовий показник до 2020 року – скорочення на 30 відсотків).
  • Рівень безпеки охорони праці (на мільйон відпрацьованих годин) підвищено на 17 відсотків (цільовий показник до 2020 року – підвищення на 40 відсотків).
  • Чистий обсяг продажу (на тонну продукції) збільшено на 8 відсотків (цільовий показник до 2020 року – підвищення на 22 відсотки).

В цілому компанія «Хенкель» спромоглася покращити співвідношення між цінністю, яку вона створює, та впливом на довкілля, спричиненим її діяльністю, спрямованою на створення цієї цінності, на 42 відсотки порівняно з 2010 роком. До 2020 року компанія планує підвищити ефективність використання ресурсів на 75 відсотків.

Компанія підтвердила свої провідні позиції у міжнародних рейтингах та індексах

Методи ведення бізнесу з дотриманням принципів стійкого розвитку компанії «Хенкель», а також її зусилля з реалізації цілей стійкого розвитку були також високо оцінені експертами з питань стійкого розвитку, міжнародними рейтинговими агентствами та ринками капіталу: компанія «Хенкель» увійшла, наприклад, до світових індексів Dow Jones Sustainability Index (DJSI World), FTSE4Good, STOXX Global ESG Leaders, Euronext Vigeo World 120, Global Challenges Index та MSCI World ESG Index. Компанія також посідає 15 місце у глобальному переліку 100 корпорацій світу, які досягли найкращих результатів у сфері стійкого розвитку («Global 100 Most Sustainable Corporations») згідно з оцінкою інвестиційно-консалтингової компанії «Corporate Knights». Компанія отримала найвищий бал у категорії споживчої продукції від рейтингового агентства Sustainalytics, а за результатами оцінки Oekom Research була визнана провідною компанією у цій категорії.

«Наші працівники – вирішальний фактор успіху компанії»

Заради зміцнення своєї лідерської позиції у сфері стійкого розвитку у майбутньому компанія «Хенкель» чітко визначила низку пріоритетних напрямів своєї роботи: крім подальшого зміцнення фундаменту реалізації відповідної стратегії за рахунок впровадження більш ефективних методів ведення діяльності компанія прагне підвищити ступінь участі своїх працівників у реалізації принципів стійкого розвитку. «Наші працівники відіграють вирішальну роль у досягненні компанією подальших успіхів у сфері стійкого розвитку», – зазначила Катрін Менгес. – «На сьогоднішній день понад 10 000 працівників компанії вже пройшли відповідні тренінги, стали Амбасадорами стійкого розвитку і здобули необхідні знання для того, щоб переконувати своїх колег, постачальників, клієнтів і навіть школярів у необхідності дотримання принципів стійкого розвитку. Ми пишаємося їхньою відданістю цій справі і маємо на меті й надалі її підтримувати та зміцнювати. Ми прагнемо того, щоб всі працівники компанії «Хенкель» стали Амбасадорами стійкого розвитку та активними прибічниками відповідної стратегії».

Набуття статусу компанії, безпечної для клімату

Ще однією з пріоритетних цілей компанії «Хенкель» є максимальне збільшення її внеску у забезпечення екологічної стійкості. Компанія поставила перед собою амбітну мету – стати компанією, діяльність якої є безпечною для клімату. До 2030 року «Хенкель» має на меті скоротити викиди СО2 на своїх виробничих об’єктах на 75 відсотків. «Однак ми зможемо досягти цих амбітних цілей лише у тому разі, якщо внесемо відповідні зміни та досягнемо відповідного прогресу у кожній ланці всього ланцюжка створення цінності – від наших постачальників і до наших клієнтів», – відзначила Катрін Менгес. Наприклад, компанія «Хенкель» поставила собі за мету допомогти своїм замовникам та споживачам до 2020 року скоротити викиди СО2 на 50 мільйонів метричних тон. У тому, що стосується цільової підтримки соціального прогресу, компанія зосередить свої зусилля на подальшому розширенні можливостей для підвищення доходу, можливостей розвитку для жінок та дівчат, а також забезпеченні дотримання соціальних стандартів для працівників у ланцюжках постачання компанії.

Представлення вичерпної звітності у цифровому форматі

Річний Звіт про стійкий розвиток компанії «Хенкель» є основним джерелом інформації про цілі компанії у сфері стійкого розвитку та відповідні результати. Минулого року компанія «Хенкель» опублікувала свій 25 Звіт про стійкий розвиток у друкованому та цифровому форматах і оголосила, що відтепер вона представлятиме всю подальшу звітність з цього питання винятково у цифровому форматі – у формі інтерактивного файлу PDF з низкою посилань, детальною інформацією та високим ступенем зручності у користуванні завдяки простій навігації, а також у більш компактному форматі для більш широкої цільової групи користувачів. Разом з Річним звітом компанії, який оприлюднюється у той самий час, Звіт про стійкий розвиток входить до складу вичерпної звітності компанії про діяльність у сфері бізнесу, захисту довкілля та соціального прогресу.

З додатковою інформацією про стійкий розвиток компанії «Хенкель» можна ознайомитися за посиланням www.henkel.com/sustainability

Віталіна Клепка Керівник відділу корпоративних комунікацій компанії «Хенкель» в Україні Київ, вул. Саксаганського, 120 +38-044-569-96-00
+38 044 569 96 01
vitalina.klepka@henkel.com Завантажити візитну картку Додати до Моя Колекція