Компанія «Хенкель» оголосила про початок IX міжнародного мистецького конкурсу Henkel Art.Award., який у 2010 р. проходитиме в 31-й країні Центральної та Східної Європи, в тому числі в Україні, а також в Середній Азії. Henkel Art.Award. проходить за підтримки австрійської культурної асоціації KulturKontakt Austria та Музею сучасного мистецтву фонду Людвіга (MUMOK). До участі у конкурсі запрошуються митці з України, яким необхідно надіслати відповідну заявку та репродукції своїх робіт. Переможець міжнародного конкурсу отримає премію розміром 7 000 євро від компанії «Хенкель», а також допомогу в проведенні персональної виставки в музеї MUMOK у Відні. Премія Henkel Art.Award. присуджується митцям за неординарність та інноваційність їхніх робіт.
Конкурс Henkel Art.Award. дозволяє молодим талантам знайти свою дорогу у світі мистецтва. Переможці конкурсу надалі постійно запрошуються до участі у престижних міжнародних конкурсах та виставках.
До участі у конкурсі приймаються роботи з п’яти сфер сучасного мистецтва: живопис, графіка, фотографія, відео та інсталяція. Вибір переможців проходитиме у два етапи: спочатку національне журі вибере трьох переможців, які згодом зможуть представити свої роботи на суд міжнародного журі у Відні, що складатиметься із провідних спеціалістів в галузі сучасного мистецтва. Переможці національного конкурсу отримають також можливість проведення виставки своїх робіт в Україні.
Взяти участь у конкурсі можуть усі охочі, за наявності професійного досвіду в одному із наведених напрямків мистецтва: живопис, графіка, фотографія, відео та інсталяція. Термін подачі заявок завершується 10 червня 2010 р. (дата відправлення заявки). Більш детальні умови участі в конкурсі можна завантажити на сайті: www.henkel.ua в розділі «Зв’язки з пресою та ЗМІ» (відкривши прес-реліз про конкурс, ви знайдете додаток з правилами участі).
Окрім головного призу, компанія «Хенкель» спільно з австрійською культурною асоціацією KulturKontakt Austria проводить конкурс на премію Henkel Art.Award. Promotional Prize для молодих митців з Центральної та Східної Європи, які беруть участь в програмі Artists-in-Residence KulturKontakt Austria. Переможець, якого визначить міжнародне журі, отримає від компанії «Хенкель» грошову премію в 2000 євро додатково до пропонованого програмою Artists-in-Residence тримісячного навчання у Відні.
«Компанія «Хенкель» надає велике значення підтримці мистецтва, оскільки мистецтво сприяє міжнародному порозумінню та сприйняттю інших культур. За допомогою конкурсу Henkel Art.Award ми хочемо зробити свій внесок у цей процес», - пояснює Президент компанії «Хенкель» у Центральній та Східній Європі Гюнтер Тумзер (Günter Thumser) мотиви компанії в організації мистецького конкурсу Henkel Art.Award.
Партнером компанії «Хенкель» у проведенні конкурсу Henkel Art.Award. є австрійська культурна асоціація KulturKontakt Austria, яка координує мистецькі проекти протягом більше 10 років та виступає в ролі спонсора програми Artists-in-Residence, спрямованої на підтримку талантів з Центральної, Східної та Південно-Східної Європи. В 2009 році до партнерів проекту приєднався Музей сучасного мистецтва фонду Людвіга (MUMOK).
За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся:
* Тетяна Василенко
Менеджер корпоративних комунікацій
компанії «Хенкель» в Україні
«Хенкель Україна»
Тел.: +38 044 569 96 00
Факс: +38 044 569 96 01
e-mail: tatyana.vasilenko@ua.henkel.com
* Олеся Кравченко-Фісун
Менеджер PR-проектів
компанії «Хенкель» в Україні
Nords PR
Тел. +38 220 16 92
Факс: +38 220 16 92
e-mail: kravchenko-fisun@nordspr.com.ua